אודותינו

מאורות אנרגיה הינה חברה פרטית שמנהליה עוסקים בתחום האנרגיה המתחדשת מאז תחילת פעילותו בישראל וניהלו משנת 2009 למעלה מ 1500 פרוייקטים מסחריים וביתיים.

במהלך העשור האחרון מנהלי החברה היו שותפים אקטיביים בעידוד התעשייה הסולארית ומימושן של הקלות רגולטוריות.

ההיכרות העמוקה עם הרגולציה המורכבת והמשתנה של התחום הפוטו וולטאי מאפשרת לנו להציע ללקוחות החברה את המתווה הנכון מבחינתם בעת הזאת ולתכנן עימם מהלכים נוספים שיאפשרו את הרחבת הפוטנציאל הטמון בשטחי הגגות של לקוחות החברה, כל זאת תוך דגש על מקצוענות, אמינות, שירות ושקיפות משלב בחינת הפרוייקט דרך הקמתו ועד ניטורו לאחר חיבור המערכת לרשת החשמל.

החברה מציעה מודלים שונים המיועדים ללקוחות מסחריים, מוסדיים ולקוחות פרטיים, כאשר ניתן לבחור בין שותפות, שכירות או רכישה של המערכת הסולארית.

בנימינה - 140KW‏

ניסיון רב בתחום
האנרגיה הסולארית

היכרות מעמיקה עם
תהליכי הרגולציה

שקט נפשי

אמינות, שקיפות
ויושרה כלפי הלקוח

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

שאלות ותשובות נפוצות - אתם שואלים אחנו עונים

היתרון הראשון הוא סביבתי – ע"י התקנת מערכת סולארית אתה תורם לסביבה ירוקה וחסכון בזיהום אויר והתכלות משאבים. היתרון השני והחשוב הוא כלכלי – מכירת החשמל לחברת החשמל או ייצורו לכיסוי הצריכה והתשלום השנתי מפיקים רווח כלכלי ברור. מניסיון שבע השנים האחרונות בפעילות זו בארץ, זוהי ההשקעה בעלת אחוזי התשואה הגבוהים ביותר ביחס לכול אפיק השקעה קיים אחר.
יחד עם זאת חשוב להבין שככל שמחכים ועולה הוודאות לגבי אמינות המערכות וכושר הייצור שלהן, יורד בהתאם התעריף המסובסד שמעניקה המדינה באמצעות חברת החשמל לבעל המערכת.

מערכת סולארית יכולה להבנות על כול גג: איסכורית, פנל מבודד, בטון, רעפים (מלבד אסבסט). סוגי המבנים: בתים פרטיים, מחסנים, מבנים חקלאיים, מבני מסחר ומפעלים. הגג צריך להיות עמיד למשקל המערכת הסולארית שאינו משמעותי (כ-20 קילוגרם למטר רבוע).

לאחר קביעת מפרט המערכת הסולארית המתאימה בעזרת היועץ שלנו, יש לקבל אישור מהרשות המקומית להצבת המתקן. אנו מבצעים זאת עבורכם. עם קבלת ההיתר אנו מבצעים רישום בקשה ותהליך טיפול למול חברת החשמל עד קבלת אישור כניסה למכסה. לאחר סיום ההתקנה תתבצע בדיקה ואישור המערכת ע"י בודק מטעם חברת החשמל. השלב האחרון הוא חיבור המונים ע"י חברת החשמל והתחלת ייצור החשמל וקבלת התשלום עבורו.

במערכת סולארית עצמאית יש שלושה רכיבים משמעותיים: פאנל סולארי (קולט פוטו ולטאי) – אשר קולט את אור השמש וממיר אותו לזרם חשמלי. ממיר מתח ובקר טעינה – ממיר את החשמל ומטעין את המצברים. מצברי חשמל – אוגרים את החשמל הסולארי ושומרים על יציבות המערכת.

כל הבנקים הגדולים מעמידים כיום לרשות הלקוחות מסלולי הלוואה להקמת מערכות פוטו וולטאיות. חברת מאורות אנרגיה מלווה את לקוחותיה בתהליך מול הבנקים.

אורך חיי המערכות סולאריות על פי תקן יצרן עומד על 30 שנות פעילות, כאשר ההנחה היא שמבחינה מכאנית המערכת תמשיך לעבוד גם לאחר מכן. רכישת הציוד מגובה באחריות יצרן לממירים ולפנלים הסולאריים. במערכת אין חלקים נעים, ולכן הבלאי שלה נמוך. אם הותקנה באופן איכותי גם כמות התקלות נמוכה מאוד. בתחשיבים הכלכלים נהוג לחשב פחת בייצור המערכת של עד 0.5% לשנה.

עיקר התחזוקה הוא ניקוי הפאנלים. יש לדאוג לניקיון הפאנלים (מאבק, פיח, צואת ציפורים) על-מנת לקבל ייצור מרבי של חשמל. ניקיון הפנלים הסולאריים אחת ל4-5 שבועות במהלך חודשי הקיץ יביא לייצור מרבי זה (תלוי בכמות האבק ובתנאי הסביבה כגון פעילות חקלאית או תעשייתית אינטנסיבית המצריכות ניקיון תכוף יותר). מומלץ לנקות במים מטופלים כדי למנוע הצטברות אבנית על הפאנלים.
נדרשת בדיקה שנתית של איש מקצוע. אנו מספקים שרות זה ומחזיקים ציוד מתקדם לבדיקת המערכות ואיתור תקלות.

הקולטים הסולאריים הינם פאסיביים ואינם פולטים קרינה. הממיר פולט קרינה נמוכה (בדומה למערכת החשמל המזינה את הבית) ולכן יש להתקינו במרחק של לפחות 4 מטרים ממקום בו שוהים בני אדם בדרך קבע בעת פעולת המערכת, ולהימנע משהייה ממושכת לידו. בדרך זו אין חשש לבריאות הציבור (על פי המשרד לאיכות הסביבה.)

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו