התקנת מערכת סולארית

ממחאת הקוטג' ועד הורים שמרגישים שהם חיים במירוץ עכברים בלתי פוסק, כולנו מתלוננים על יוקר המחייה ומחפשים דרכים להתמודד עם המציאות הכלכלית המאיימת. זוגות רבים מוצאים את עצמם מנהלים טבלאות של הכנסות אל מול הוצאות, מנסים להצטמצם ולחסוך, אבל זה לא פשוט.

אל תצמצמו הוצאות, תגדילו הכנסות!

אנחנו מחפשים בלי סוף לחסוך, אבל לא תמיד זה אפשרי, ולפעמים אנחנו גם לא מעוניינים להוריד מאיכות החיים שלנו. הפיתרון הוא, במקום לצמצם הוצאות – להגדיל הכנסות.

יש כל מיני דרכים להשקיע, אבל דווקא במקרה של התקנת מערכת סולארית ביתית קטנה על הגג שלכם – מדובר בהשקעה חכמה במיוחד. למה?

קודם כל, משום שמדובר בניצול יעיל של המשאבים שגם ככה קיימים: השמש, שעובדת שעות נוספות במדינה חמה כמו ישראל, והגג שלכם, שממילא אין לו כל שימוש אחר. התקנת לוחות סולאריים על הגג שלכם היא השקעה סולידית ובטוחה, שיכולה לייצר לכם תשואה גבוהה מאוד, והכנסה פסיבית ללא מס של עד 18,000 ₪ בשנה.

תנו לשמש לעבוד בשבילכם

איך זה עובד? האנרגיה הסולארית היא אנרגיה שמקורה בקרני השמש, ובאמצעות אנרגיה פוטו וולטאית (חשמלית), היא הופכת לחשמל. בפועל, מתקינים על גג הבית שלכם פאנלים סולאריים, ובנוסף ממיר חשמלי שתפקידו להמיר את החשמל לחשמל המשמש את הבית. החשמל שמיוצר משמש את הבית שלכם, ויתרת החשמל מוזרמת אל חברת החשמל ומזכה אתכם בתשלום עבור הייצור.

אפשר לדבר במספרים?

בטח, אם יש לכם שטח בגג של 80 מ"ר או יותר, תוכלו להרוויח תשואה מעולה ולחסוך אלפי שקלים בשנה על הוצאות החשמל. למעשה, התקנת מערכת סולארית ביתית על הגג שלכם היא כמו קנייה מראש של כל החשמל שתשלמו ב-30 השנים הבאות, בשליש מהמחיר. החיסכון הוא אדיר.

100 מ"ר של פאנלים שיותקנו על שטח הגג שלכם ייצרו עבורכם חשמל בשווי של כמעט 9,000 ₪ בשנה, רווח נאה שמכסה את ההשקעה הראשונית תוך מספר שנים.

חשוב לציין שהמערכת הסולארית מגיעה עם אחריות ארוכת טווח של 25 שנה, ועם צורך מינימאלי בתחזוקה שוטפת – של מספר שטיפות, בעיקר בקיץ, כדי לנקות את הלוחות הסולאריים מאבק ובוץ שמפריעים לקליטת קרני השמש.

מערכת סולארית ביתית:לא משלמים מיסים, לא זקוקים להיתרים מיוחדים

סיבה נוספת שהופכת את ההשקעה בפאנלים סולאריים לכדאית, היא העידוד של המדינה. בגדול, אנרגיה סולארית הופכת בשנים האחרונות לפופולרית יותר ויותר, בגלל שמדובר במקור אנרגיה חלופי שאינו מזהם.

מדינת ישראל צריכה לעמוד בתקנים מסוימים ולהציג נתונים של צריכה גוברת של אנרגיה ירוקה, ולכן, לאחרונה חלו שינויים ברגולציה, שהסירו הרבה מאוד חסמים בפני לקוחות פרטיים, ואתם יכולים ליהנות מהם.

כיום, כל משפחה שרוצה להשקיע בהתקנת גג סולארי רשאית לעשות זאת, וחברת החשמל תתקין להם מונה ביתי דו כיווני. בנוסף, המדינה פטרה את המשקיעים מחובת דיווח למס או מתשלום מס על הרווח, פטור מתשלומי ארנונה או אפילו מהיתרי בניה.

התוצאה היא, שמדובר בהשקעה משתלמת, פטורה ממס, פשוטה וזמינה.

אז לסיכום: התקנת פאנלים סולאריים, כדאי או לא?

לחלוטין כדאי. לא מדובר פה בהכנסה שתהפוך אתכם למיליונרים, אבל מדובר בסכומים שבהחלט יכולים לפנק אתכם ולשדרג את איכות החיים. כשמדובר בחיסכון של אלפי שקלים בשנה – חישבו על חופשה בהרכב משפחתי בחו"ל, או על הרחבה משמעותית לתקציב הבגדים או הבילויים של המשפחה.

לא כל אחד יכול להתקין גג סולרי בבית שלו, אבל אם יש לכם גג בשטח של מעל 80 מ"ר, אין ספק שזה משתלם במיוחד. בנוסף לתשואה היפה, תיהנו מאפשרות למימון של עד 100% מהבנקים על ההשקעה הראשונית ומפטור ממסים ומתשלומים נוספים על ההכנסות מהמערכת הסולארית.

קיימים מספר שלבים שכדאי לבצע כאשר מתכננים התקנת מערכת סולארית לבית או לבית העסק. לאחר בחירת האפשרות הטובה ביותר לשימוש במערכת, יש לבצע התקנה מקצועית. המתקינים המקצועיים של חברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ, ייעצו לכם לגבי התקנת המערכת המדויקת המתאימה לביתכם או לבית העסק שלכם, כדי לעבור לשימוש באנרגיה סולארית.

יתרונות התקנת מערכת סולרית ליעילות האנרגטית של הבית או בית העסק

לפני שמתחילים בתהליך התקנת מערכת סולארית בבית או בבית העסק, יש להבין את השימוש באנרגיה ולקחת בחשבון שדרוגי יעילות פוטנציאליים. בעלי בתים ובעלי עסקים צריכים להיות מודעים היטב לצריכת החשמל הכוללת שלהם, ולשקול אמצעי התייעלות זולים וקלים ליישום לפני שהם בוחרים במעבר לשימוש באנרגיה סולארית.

ביקורת אנרגיה ביתית ועסקית

ביקורת אנרגיה ביתית ועסקית מסייעת בהבנת המקומות בהם הבית או בית העסק מאבד אנרגיה ובאילו צעדים יש לנקוט כדי לשפר את היעילות האנרגטית. התקנת מערכת סולארית מאפשרת שימוש במכשירים ובאלקטרוניקה בהתנהלות יעילה.

חימום וקירור

אם אתם משתמשים בחשמל לחימום וקירור הבית או בית העסק שלכם, צרכי החימום והקירור ישפיעו באופן משמעותי על החיסכון בחשמל באמצעות מעבר למערכת סולארית. כלומר, מערכת יעילה תפחית את כמות החשמל שתצטרכו להשתמש בה.

הערכת הפוטנציאל הסולארי

לפני שתחליטו על הדרך הטובה ביותר מבחינתכם לנצל את היתרונות של מעבר לאנרגיה סולארית בבית או בבית העסק שלכם עם התקנת מערכת סולארית, חשוב להעריך את האנרגיה הסולארית הפוטנציאלית שניתן להפיק בכתובת שלכם.

מכיוון שטכנולוגיות פאנלים סולאריים משתמשות הן באור שמש ישיר והן באור שמש מפוזר כדי ליצור חשמל, המשאב הסולארי ברחבי ישראל הוא מספיק עבור מערכות חשמל סולאריות ביתיות.

בשורה התחתונה, מערכת סולארית מותקנת רק על ידי המומחים בתחום

אם תחליטו על התקנת מערכת סולארית, המתקינים המקצועיים והמוסמכים של חברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ, שיש לה ותק של שנים רבות בתחום, יסייעו לכם עם התקנה מקצועית ויעילה, והמלצות על גודל המערכת המתאימה לכם.

אנחנו מתמחים בייזום והקמת פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית, ונייעץ לכם לגבי מעבר יעיל ומותאם אישית לשימוש באנרגיה סולארית.

התקנת לוחות סולאריים

התקנת לוחות סולאריים צריכה להתבצע בהתאם למיקום הבית הפרטי או המבנה המסחרי, תוך התחשבות בעצים וענפים שעלולים לפגוע בלוחות. גם שיקולי התקנה במיקום שמאופיין בשוטטות של בעלי חיים רבים עשויה להפריע ליעילות תפקוד המערכות הסולאריות, וכמובן שיש להתחשב בתנאי מזג האוויר, כמו למשל בצפון הארץ, שם מזג האוויר אינו שטוף שמש במשך רוב השנה, כמו באזורים אחרים בארץ, ורוחות חזקות מנשבות בתדירות גבוהה.

חברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ מציעה לצרכנים פרטיים ועסקיים שירות התקנת לוחות סולאריים במקצועיות ובמומחיות, עם התאמה לדרישות הבית או המבנה העסקי.

יתרונות התקנת לוחות סולאריים

ההתקדמות הטכנולוגית הובילה להתפתחות משמעותית בתחום האנרגיה הסולארית, והמחירים של תשתיות ופאנלים סולאריים פחתו היום באופן משמעותי, לצד זמינות מערכות מתקדמות, כך שאין ספק ביתרונות התקנת לוחות סולאריים.

כמעט בכל גג ניתן להתקין היום מערכות סולאריות וליהנות מיתרונות החסכון בחשמל והתרומה לאיכות הסביבה, לצד ביטול מוחלט או לפחות הפחתה משמעותית של עלויות הפעלת החשמל הביתי, העסקי או המסחרי.

זווית התקנה

לפני הזמנת שירות התקנת לוחות סולאריים, יש ליידע את נציגי החברה שמבצעת את ההתקנה, את כל מה שהם צריכים לדעת על חישוב שווית ההתקנה.

מטרת התקנת הלוחות בזווית המתאימה היא מיקום שיספק את החשיפה הגדולה ביותר לשמש. חישוב הזווית מתבצע באופן שאינו מטיל צל על הפאנלים הסולאריים על ידי עצים או מבנים.

התקנה בהתאם לסוג הגג

ניתן להזמין שירות התקנת לוחות סולאריים לכל סוג גג כמעט. האמת היא שרוב הלוחות הסולאריים מותקנים היום על גגות רעפים, כעדיפות להתקנה על גגות שטוחים. בחלק מהמקרים, שטחים קטנים של גגות רעפים מפיקים את כמות החשמל הזהה לגגות שטוחים.

בשורה התחתונה, מומלץ לא לנסות להתקין פאנלים סולאריים לבד, אלא להזמין את שירות המומחים

לחברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ יש מוניטין של מומחים בתחום אנרגיה סולארית, עם ותק של שנים רבות בפרויקטים של התקנת לוחות סולאריים בבתים פרטיים ובמבנים עסקיים.

הצוות המקצועי שלנו יתאים את המערכת לסוג הגג שלכם, כולל גגות רעפים או גגות שטחים, בהתאם לשטח הגג שלכם.

התקנת גגות סולאריים

אם אתם גרים באזור שמקבל חשיפה עקבית לשמש לאורך כל השנה, תוכלו ליהנות מיתרונות התקנת גגות סולאריים למגורים. התקנת פאנלים סולאריים על הגג שלכם היא ללא ספק השיטה הנפוצה ביותר לרתום את אנרגיית השמש, אבל רעפים סולאריים הם אפשרות נוספת שהופכת פופולרית יותר ויותר.

חברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ מתמחה בהתקנת מערכות סולאריות על גגות בתים פרטיים ובתי עסק.

מהי התקנת גגות סולאריים?

התקנת גגות סולאריים מבוססת על התקנת פאנלים סולאריים קטנים המשתלבים עם רעפי הגג הקיימים שלך או גג חדש (אם צריך כזה). הם פועלים באותה צורה שבה סוגים סטנדרטיים של פאנלים סולאריים פועלים, אך כאשר פאנלים סולאריים מורכבים על גבי הגג שלך, הם מופעלים באמצעות אנרגיה סולארית.

היתרון הברור ביותר לסוג זה של מערכת אנרגיה סולארית הוא אסתטיקה פשוטה; בעוד שפאנלים סולאריים נוטים להיות די פולשניים, התקנת גגות סולאריים מאפשרת קבלת גג במראה רגיל לחלוטין.

איך התקנת גגות סולאריים עובדת?

כמו פאנלים סולאריים, גגות סולאריים סופגים אנרגיה מהשמש, שחלקה עשויה להיות מאוחסנת בסוללה סולארית וחלקה מומרת לזרם חילופין שימושי. זה מאפשר הפעלת מכשירים והתקנים ברחבי הבית באנרגיה מתחדשת.

מי שמעדיף את המראה של גג "רעפים" וחושש שמערכת סולארית לא תתאים לגג שלו, צרים להבין שתהליך התקנת גגות סולאריים פועלת כמעט כמו התקנת פאנלים סולאריים, אבל בשילוב עם רעפי קירוי ולא עם רעפי אספלט.

האם התקנת גגות סולאריים שווה את העלות?

בהתחשב בעלות הגבוהה של התקנת גגות סולאריים, בעלי בתים ועסקים רבים תוהים אם הגג שווה את עלות ההתקנה. חשוב להבין שגגות סולאריים מפחיתים באופן ניכר את חשבונות החשמל החודשיים; וכשלוקחים בחשבון את שיקול העלאת ערך הנכס שלכם, גגות סולאריים בהחלט נחשבים להשקעות סבירות.

לקבלת הצעת מחיר לפרויקט התקנת גגות סולאריים בהתאמה לגג שלכם, צרו קשר עם נציגי חברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ, שיש לה ותק של שנים רבות בתחום, והתמחות בהקמה וייזום פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית. המומחים שלנו ייעצו לכם לגבי התאמת המערכת לגג שלכם, כך שתוכלו לעבור לשימוש באנרגיה סולארית לשנים הבאות.

התקנת פאנלים סולאריים על הגג

לפני שתזמינו התקנת פאנלים סולאריים על הגג, יש דברים מסוימים שאתה צריך לדעת כדי לוודא שהם יתאימו לבית שלכם ושתפיק את המיטב מהפנלים שלכם. חברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ מבצעת התקנות פאנלים סולאריים בהתאמה לצרכים השימוש באנרגיה של כל בית.

לפני התקנת פאנלים סולאריים על הגג, חשוב לשאול את כל השאלות

קיימים שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת פאנלים סולאריים על הגג, כדי להימנע מבעיות בהמשך, או גרוע מכך, להוציא כספים מיותרים.

כל עבודה היא שונה ולכן לכל עבודה יהיו ניואנסים מעט שונים שיהיה צורך לקחת בחשבון, לכן חשוב להקפיד לשאול את נציגי חברת אנרגיה סולארית את כל השאלות שמעסיקות אתכם, לפני ההתקנה.

גובה

הגובה האופטימלי עבור התקנת פאנלים סולאריים על הגג מצריך להתאים לביתכם, כדי להשיג את החשיפה המקסימלית בכל עונות השנה, כלומר השמש הנמוכה בחורף והשמש הגבוהה בקיץ, והמערכת צריכה להתאים לגג משופע או שטוח.

קיימות מערכות מעקב אשר מזיזות את הפאנלים כדי לעקוב אחר השמש לאורך כל היום כדי לתת לכם את התוצאות הטובות ביותר האפשריות, אולם מערכות אלו יקרות וסביר להניח שהעלות תהיה עצומה עבור התקנה למגורים. התקנת פאנלים סולאריים על הגג מתאימה לתנאי מזג אוויר מוצלים, אך ברמה מופחתת. מה שבתורו יקטין את כמות החשמל שאתם מייצרים.

חוזק הגג

הפאנלים הסולאריים הנדרשים להתקנת הפאנלים הסולאריים אינם כבדים במיוחד, אך כאשר אתם מזמינים התקנת 16 פאנלים, המשקל יכול להיות משמעותי.

הפאנלים ישתנו בהתאם לחברה שמבצעת התקנת פאנלים סולאריים על הגג, אך הם יכולים לשקול בסביבות 16 ק"ג כל אחד ותזדקקו ללא מעט פאנלים סולאריים, בתוספת התושבת והמסילות הנדרשות להתקנתם.

תומכים לפאנלים

ללא קשר לסוג של לוחות פאנלים סולאריים שתבחרו להתקין, השלב העיקרי להתקנה הוא התאמת מסגרת שתתמוך בהם.

לחברת מאורות אנרגיה מתחדשת אחזקות בע"מ יש ותק של שנים רבות בתחום, והצוות המקצועי שלנו ייעץ לכם לגבי התקנת פאנלים סולאריים על הגג שלכם, בהתאמה אישית לביתכם ולצרכי השימוש באנרגיה שלכם.

קדימה, הגג מחכה לכם! לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות, לחצו פה >>

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו