מערכות סולאריות בחלקה א'

בעלי נחלות? יש לכם דונם ומעלה בחלקה א? זה הזמן לעשות מזה כסף !

אחרי שנים של תהליכים בירוקרטיים מורכבים לאחרונה פורסמו תקנות חדשות של רמ"י שמאפשרות הקמת מערכת סולארית על קרקע בחלקה א', במושבים או בקרקעות פרטיות הכוללות מגורים, בשטח של עד 1 דונם.

זוהי בשורה משמעותית לבעלי חלקות חקלאיות המעוניינים לייצר הכנסה נוספת שכן מדובר בתעריפים גבוהים במיוחד שמטרתם לעודד הקמת מערכות סולאריות גם למי שאינם בעלי סככות.

האסדרה של רשות החשמל בחלקה א’ דומה לתעריפים של מערכת סולארית מסחרית על גבי גגות במטרה לקדם מעבר לאנרגיה סולארית בקרב בעלי שטחים חקלאיים שאינם בשימוש ולהגיע ליעד שקבעה מדינת ישראל לייצור 30% מהחשמל מאנרגיות מתחדשות.

החלטת מנהל מקרקעי ישראל מאפשרת הקמת המערכת הסולארית בחלקה א בשטחים הצמודים למתחם המגורים (ה2.5 דונם) בהקמה ישירה על גבי הקרקע או בדו שימוש בקרקע , על גבי טרקרים או עמודים על מנת שתהיה פגיעה מינימלית ככל הניתן ביבול ובתוצרת החקלאית

התוכנית להקמה של מערכות סולאריות בחלקה א עברה את כל המשוכות הבירוקרטיות של רשויות התכנון, מנהל מקרקעי ישראל ורשות החשמל. החלטה זו מאפשרת לכל בעלי המשקים בישראל לייצר הכנסה חודשית משמעותית ולגוון את מקורות ההכנסה שלהם וזאת לאורך לפחות ל25 שנה

התנאים העיקריים להקמת מערכת סולארית בחלקה א':

  1. דונם בחלקה א כאשר מתקני גגות לא יילקחו בחשבון
  2. אם קיימות מערכות סולאריות אז ההספק המצרפי של כלל המערכות באותה חטיבת קרקע לא יעלה על 630 ק"ווט.
  3. השטח חייב להיות צמוד למבני מגורים או משק, בשטח החקלאי של הנחלה.
  4. נדרשת קבלת היתר מהועדה לתכנון ובניה למתקן מסוג זה ועמידה בדרישות מרשות מקרקעי ישראל (גובה מתקן, גידור וכו').

ניתן לקדם את המהלך בצורה של רכישה או שכירות.

ליצירת קשר

השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

צרו קשר עכשיו